Close
k

Projects

Contact

News

Let's connect

YouTube, Canlı Yayınlarda Yeni Emojilerini Test Ediyor

YouTube, yayın sırasında yeni bir emoji tepkisi testi ile canlı yayınlara başka bir yanıt seçeneği ekliyor.

YouTube’a göre:
Canlı yayınlarda olup bitenlere tepki vermenin yeni bir yolunu test etmeye başlıyoruz. Bu deneydeyseniz, bir akışta [beş emoji tepkisinden biri] ile tepki verme seçeneklerini göreceksiniz. Tepkileriniz anonimdir ve sohbetteki diğer izleyiciler kimin hangi tepkileri kullandığını göremez.

Elbette YouTube’un canlı yayın sırasında desteğinizi göstermenin çıkartmalar ve Super Chat bağışları gibi başka yolları da zaten var.

Ancak şimdi, diğer uygulamalardaki canlı yayın seçeneklerinde olduğu gibi, bir kalp, “ağlayana kadar gülen yüz”, “utangaç” ifadesini içeren mevcut yanıt seti ile gerçek zamanlı olarak bir emoji ile yanıt verebileceksiniz. Sürpriz tepkiyle daha fazlasına erişebilirsiniz.

Bu aslında YouTube’un bu yılın başlarında “Zamanlanmış Tepkiler” seçeneği için yayınladığı tepki setine çok benziyor.

Zamanlanmış Tepkiler, kullanıcıların video oynatma sırasında diğer izleyicilerin görebileceği belirli bir kareye bir emoji tepkisi eklemesine olanak tanıyor. YouTube ayrıca kısa süre önce yanıtınızı sohbet akışında göstermenin başka bir yolu olan emojileri ekledi.

Canlı yayındaki tepkiler, tam bir yorum bırakmak zorunda kalmadan basit bir ilgi göstergesi sağlamanın başka bir yoludur ve YouTube’un akışlarda etkileşimi ve yanıtı artırmasına yardımcı olabilir.

Bu özellik sınırlı kanallarda test ediliyor. Tüm kullanıcılara ne zaman sunulacağı konusunda net bir tarih yok.

Kaynak: socialmediatoday