Close
k

Projects

Contact

News

Let's connect

Snapchat, Promosyonlar için AR’nin Yükselen Değerini Duyuruyor

2023 promosyonlarınız için potansiyel AR’yi düşündünüz mü?

Snapchat, AR alışveriş aktivasyonlarıyla iyi düzeyde bir başarıya ulaştı. Cihaz teknolojisinin gelişmeleriyle birlikte AR gözlüklerinin birkaç sene içerisinde piyasaya sürülmesi öngörülmekte. AR gözlükler etkileşimli unsur haline dönüşecek.

Bunun altını çizen Snapchat, bugün Walmart’ın Katalog Destekli Alışveriş Lenslerinin uygulamada 35 milyondan fazla kullanıcıya ulaştığını ve öne çıkan Walmart ürünlerinin 161 milyondan fazla sanal denemesine yol açtığını paylaştı.

Bu, özellikle Snap’in günlük 363 milyon aktif kullanıcısının olduğunu bilince daha önem kazanıyor.

Gerçekten de Snap, 250 milyondan fazla kullanıcısının veya aktif kullanıcı tabanının %72’sinin her gün uygulamada AR öğeleriyle etkileşim kurduğunu söylüyor. Bunun daha yaygın, alışılmış bir uygulama haline geldikçe ve daha fazla insanın sanal kullanmaya alıştığının altını çiziyor. Deneme araçları ve diğer dijital öğeler, AR alışverişiyle ilgili beklentiler artıyor ve bu da markalar için daha da fazla fırsat sağlayabilir.

Snap’in AR alışveriş araçları, Snap kullanıcılarının farklı türdeki bahçe mobilyalarını test etmelerini sağlayan katalog destekli Alışveriş lensleri geliştiren dış mekan bahçe mobilyaları markası Skeidar için de faydalı oldu.

Gün geçtikçe daha fazla kişi çevrimiçi alışverişe alışıyor. AR gibi gelişmiş alışveriş deneyimlerini yaşayan kullanıcıların alışkanlıkları değişiyor. Etkileşime açık, eğlenceli ve ilgi çekici kampanyalarla tüketiciler ulaşıp direkt satış potansiyeli artıyor.

AR sistemini anlıyor ve ürünlerinizi tarayıp ekleyebiliyorsanız siz de Snapchat üzerinden kullanıcılara ürünlerinizi deneme fırsatı sunabilirisniz.

Fırsatların artması ve bu tür sistemlerin kullanımının kolaylaşması, 2023 içerisinde markalar için daha değerli bir seçenek haline gelebilir.